Produktinformation
- Vapentyp: AR-15
- Leveransvikt: 0,259kg
- Leveranshöjd: 51mm
- Leveransbredd: 140mm
- Leveranslängd: 197mm
- UPC: 840815128861
Produkt detaljer
USA: s exportklassificering: 0A501.y.1

Produktnr: 100041081
Tillv.nr.: MAG1143-BLK
840815128861 Magpul BSL är en AR-armstöd designad för att förbättra ensidigt användande av stora pistoler. BSL använder Magpul-design och ingenjörskonst för att erbjuda ett stabiliserande tillbehör med en robust funktionsuppsättning och pålitlig Magpul-kvalitet. Med klassisk Magpul-estetik är BSL kompatibel med Mil-Spec karbinmottagare och har en förenklad, hållbar och lättanvänd LOP-justeringsmekanism. En integrerad QD-kopp och två M-LOK-kompatibla spår ger ambidextrösa slingmonteringsalternativ och möjliggör stabiliserande slingspänning, vilket drastiskt ökar ensidigt kontroll över vapnet. Med en enkel design och Magpul-innovation är BSL en enkel lösning för att förbättra din AR-pistol. Slutlig vapenkonfiguration är föremål för tillämpliga federala, statliga och lokala lagar. Designad och avsedd för användning som ett stabiliserande tillbehör för ensidigt skytte. Verktygsfri, ensidig LOP-justering. Ambidextrös bakre QD-kopp möjliggör slingspänning under skytte med en hand för att förbättra stabiliteten. Kompatibel med Mil-Spec karbinmottagare. Högstyrkig polymer- och metallkonstruktion. M-LOK-kompatibla spår för ytterligare slingmonteringsalternativ. Mil-spec karbinmottagare utrustad AR-pistoler. Inte kompatibel med proprietära, pistol- eller kommersiella mottagare. Denna produkt är designad och avsedd att användas för lagliga ändamål i enlighet med alla tillämpliga lagar och måste monteras i en laglig konfiguration. ATF har beslutat att montering av stabiliserande armstöd med vissa funktioner inte gör ett vapen NFA-kontrollerat. Denna produkt följer denna ATF-precedens. Från och med den 10 december 2019 utfärdar ATF inte längre klassificeringsbrev för vapentillbehör, inklusive stabiliserande armstöd. Denna produkt är designad och avsedd att endast fungera som ett underarmsstöd för ensidigt skytte av en pistol. Den är inte avsedd att skjutas från axeln. Eventuell omdesign eller omkonfiguration av denna produkt kan göra det bifogade vapnet NFA-kontrollerat. Användaren är uteslutande ansvarig för att fastställa korrekt tillämpning av statlig och federal lag baserat på den unika konfigurationen av varje vapen.
Fri frakt från 2 999 kr.
Slutsåld. Inget leveransdatum känt.
Magpul BSL är ett AR-armstöd designat för att förbättra användningen av stora pistoler med en hand. BSL använder Magpul-design och ingenjörskonst för att erbjuda ett stabiliserande tillbehör med en robust uppsättning funktioner och pålitlig Magpul-kvalitet.
BSL är designad och avsedd för att användas som ett stabiliserande tillbehör för enhandsfiring. Den är inte avsedd att avfyras från axeln. Eventuell omdesign eller omkonfiguration av denna produkt kan göra den ansluten till vapen NFA-kontrollerad. Användaren är ensam ansvarig för att fastställa korrekt tillämpning av statlig och federal lag baserat på den unika konfigurationen av varje vapen.
Detta produkt är avsedd för laglig användning i enlighet med alla tillämpliga lagar och måste monteras i en legal konfiguration. ATF har beslutat att fästa stabiliserande armstöd med vissa funktioner inte gör ett vapen NFA-kontrollerat. Denna produkt följer denna ATF-precedens.
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.