Över 300 000 kunder - vi säger tack!

40 000+ produkter inom jakt och skytte

Den låga profilen på PICATINNY BIPOD ADAPTER ger en säker montering för bipoder på Picatinny rail utan permanenta ändringar, tillverkad av hållbart 6061 T6 aluminium.

BROWNELLS PICATINNY BIPOD ADAPTER

050806109384 080000540

Produktinformation

  • Application:
    Swivel Stud Mount
  • Attachment:
    Picatinny
  • Leveransvikt: 0,091kg
  • UPC: 050806109384

Produkt detaljer

Tillverkas i USA
  • Specifikationer:
  • Applikation: Swivel Stud Mount
  • Attachment: Picatinny
899 899 1 SEK
899 SEK 899 kr

Priser inkl. moms, exkl. frakt

Produktnr: 080000540

050806109384 Den låga profilens adapter klämmer fast ordentligt på vilken Picatinny rail handguard som helst för att ge en säker monteringspunkt för bipoder som fästs på sling swivel studs. Ökar dina monteringsalternativ för tillbehör utan att göra permanenta ändringar på vapnet. Stud och bas är precisionsbearbetade från en enda billet av högkvalitativ 6061 T6 aluminium för maximal styrka att hantera påfrestningarna vid taktisk användning. Två robusta tvärbultar och överdimensionerade, spårade sexkantiga muttrar av värmebehandlat 4140 kolstål låser den fullkontakt klämmen tätt mot railen och säkerställer att monteringen inte flyttar sig ens vid kraftig rekyl. Accepterar också en standard snabbkoppling sling swivel, för snabb övergång från bipod-användning till sling-användning.
Slut i lager

Utgått från Brownells

Inga avgifter förrän vi skickar.
Inga avgifter:
Ditt kreditkort debiteras inte när du lägger din beställning.

Inga förpliktelser:
Du har inga förpliktelser förrän varorna har skickats. Du kan när som helst avbryta din beställning före leverans – utan kostnad.

Först vid leverans:
Ditt kreditkort debiteras först när vi skickar din beställning. Inte innan.
  • Säker bipodfäste
  • Ingen permanent modifiering
  • Robust och hållbar konstruktion
899 899 1 SEK
Beskrivning Specification Kundrecensioner Accessories

BROWNELLS PICATINNY BIPOD ADAPTER

899 SEK 899 kr

Priser inkl. moms, exkl. frakt

Beskrivning:

Visa original (engelska)

Stabil och säker bipod-adapter för din vapendelar

Med PICATINNY BIPOD ADAPTER från BROWNELLS får du en pålitlig lösning för att fästa bipoder på vapen med räls. Denna låga profiladapter kläms fast ordentligt på vilken Picatinny-räls som helst, vilket ger en säker monteringspunkt för bipoder som fästs vid svingstift.

Produktbeskrivning

Adaptern ökar dina monteringsalternativ utan att göra permanenta förändringar på ditt vapen. Stud och bas är precisionsbearbetade från en enda bit av högkvalitativ 6061 T6 aluminium för maximal styrka, vilket gör att den klarar av påfrestningarna vid taktisk användning.

Två robusta tvärbultar och överdimensionerade, spårade hexmuttrar av värmebehandlad 4140 kolstål låser den fullkontakt klämstången tätt mot rälsen och säkerställer att monteringen inte flyttar sig ens under kraftig rekyl. Adaptern accepterar även en standard snabbkoppling för svingstift, vilket möjliggör en snabb övergång från bipod-användning till svinganvändning.

Specifikationer

  • Material: 6061 T6 aluminium, hårdanodiserad, matt svart
  • Skruvar & Bultar: 4140 kolstål, svart oxidfinish
  • Mått: 2.125 tum (5.4 cm) lång, 1 tum (2.5 cm) bred
  • Monteringen sträcker sig 0.357 tum (9.5 mm) under rälsen
  • Vikt: 2.7 oz. (76 g)


Produktinformation

  • Application:
    Swivel Stud Mount
  • Attachment:
    Picatinny
  • Leveransvikt: 0,091kg
  • UPC: 050806109384

Produkt detaljer

Tillverkas i USA

Kundrecensioner

Kundbetyg (0)

0 / 5

Visste du?

Tillverkarinformation

Ansvarig ekonomisk aktör enligt EU-förordningen

Brownells Sverige AB
Box 99
793 22 Leksand
Sverige
info@brownells.se

Oj! Något gick fel.

Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.

Tillbaka till toppen