Produktinformation
- Kaliber:
30 Caliber (.308)
- Vapentyp:
Universal Pistoler
- Leveransvikt: 0,005kg
- Leveranshöjd: 13mm
- Leveransbredd: 86mm
- Leveranslängd: 165mm
- UPC: 050806006300
Produktnr: 080000530
050806006300 Fallhuvud separering från överfyrade eller ur specifikation mässing kommer inte att förstöra din skytteupplevelse om du har ett av dessa praktiska verktyg i fickan eller fältkittet. Härdat, stålverktyg tar pålitligt och enkelt bort trasiga hylsor från AR-typ eller något annat vapen som är kamrat för .223/5.56 NATO eller .308/7.62 NATO patroner. Exklusiv, gängad, tvådelad design är justerbar för total längd, så verktyget engagerar helt hylsans kant; kan inte glida igenom eller strippa ut. Mycket enkelt att använda, släpp ner trasiga hylsextraktorn direkt i kammaren inuti den trasiga hylsan. Låt slutstycket stänga så att extraktorn engagerar kanten på verktyget och dra tillbaka slutstycket för att öppna kammaren. Den trasiga hylsan kommer att kastas ut tillsammans med trasiga hylsextraktorn.Levernastid ca. 14-21 dagar.
Hylsseparation från övereldade eller ur spec mässingshylsor behöver inte förstöra din skytteupplevelse om du har ett av dessa praktiska verktyg i fickan eller fältkit. Den här härdade ståltången tar pålitligt och enkelt bort trasiga hylsor från AR-typ eller andra eldvapen som är kamrade för .223/5.56 NATO eller .308/7.62 NATO patroner.
Det exklusiva, gängade tvådelade designet är justerbart för totalt längd, så att verktyget helt engagerar kanten på hylsmunnen; det kan inte glida igenom eller slitas ut. Mycket enkelt att använda: släpp ner den trasiga hylsextraktorn i kammaren direkt inuti den trasiga hylsan. Låt slutstycket stängas så att extraktorn engagerar kanten på verktyget och dra tillbaka slutstycket för att öppna kammaren. Den trasiga hylsan kommer att skjutas ut tillsammans med den trasiga hylsextraktorn.
30 Caliber (.308)
Universal Pistoler
Safe Insurance 2017-07-04
Works well, dont need a cleaning rod to use.
Safe Insurance 2017-07-04
Works well, don't need a cleaning rod to use.
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.