Produktinformation
- Färg:
Blå
- Material:
ABS Plastic
- Leveransvikt: 0,014kg
- Leveranshöjd: 25mm
- Leveransbredd: 80mm
- Leveranslängd: 38mm
- EAN: 0650728063988
Blå
ABS Plastic
Produktnr: EU2009926
Tillv.nr.: DCCFD1050
0650728063988 Detta är en skräpsamlare för Casefeeder för Dillon XL650 XL750. Dillon Casefeeder har två hål i den bakre delen av skålen. Dessa hål gör att eventuell ansamlad utspent krut, polermedia eller allmän smuts kan rinna ut ur skålen. Denna skräp, om den lämnas utan uppsikt, kan falla över din press eller bänk. De flesta återladdare tejpar någon slags kopp eller till och med ett par använda hylsor på baksidan av mataren för att samla skräpet. Denna uppgradering uppnår samma sak på ett mer elegant sätt. Skräpsamlaren är utskriven med en 3D-skrivare.Leveranstid ca. 4-10 dagar.
ARMANOV Debris Catcher för Casefeeder för Dillon Super 1050 är en fantastisk uppgradering för alla som använder Dillon Casefeeder. Denna produkt är designad för att fånga upp skräp och föroreningar som kan samlas i din utrustning.
Denna Debris Catcher är specifikt utformad för att passa Dillon XL650 och XL750. Dillon Casefeeder har två hål i botten av skålen, vilket gör att ackumulerad förbrukad krut, polermedia eller annat skräp kan rinna ut. Utan denna lösning kan skräpet falla över din press eller arbetsbänk, vilket kan orsaka problem.
Många som laddar ammunition använder ofta tejp för att fästa en kopp eller till och med några använda hylsor på baksidan av mataren för att samla upp skräpet. Med ARMANOV Debris Catcher får du en mer elegant och effektiv lösning för samma problem.
Specifikationer:
Upprätthåll en ren och organiserad arbetsyta med denna praktiska Debris Catcher!
Blå
ABS Plastic
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.