Produktinformation
- Laddverktygstyp:
Halkalibreringsverktyg
- Patron:
220 Swift
- Leveransvikt: 0,34kg
- Leveranshöjd: 43mm
- Leveransbredd: 114mm
- Leveranslängd: 150mm
- UPC: 076683107305
Produktnr: 749004201
Tillv.nr.: 10730
076683107305 Nackstorleksdiear storlekar endast hylsans nacke på patronen - inte axeln eller hylskroppen. Använd nackdiear när hylsorna skjuts i samma gevär och en nära passform mellan patronhylsan och kammaren önskas. Nackdieen kommer att storleksanpassa nacken, avlägsna den använda tändhatten och sedan storleksanpassa för korrekt kulspänning med expanderbollen. Nackdiear levereras i en RCBS plastdiebox och passar alla 7/8 till 14 omladdningspressar.Utgått från tillverkaren
NECK SIZER DIES, NECK SIZER DIE 220 SWIFT från RCBS är den perfekta lösningen för att säkerställa en exakt passform av dina patroner.
Halsstorleksdödar är designade för att endast justera hylsan i halsen av patronen - inte axeln eller hylskroppen. Använd halsdödar när hylsor avfyras i samma gevär och en nära passform mellan patronhylsa och kammare önskas.
Halsdöden kommer att:
Halsdödar levereras i en RCBS plastlåda och passar alla omladdningspressar med 7/8 till 14 gängor.
Halkalibreringsverktyg
220 Swift
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.