Produktinformation
- Laddverktygstyp:
Halkalibreringsverktyg
- Patron:
25-06 Remington
- Leveransvikt: 0,272kg
- Leveranshöjd: 43mm
- Leveransbredd: 58mm
- Leveranslängd: 132mm
- UPC: 611760811203
Produktnr: 749004241
Tillv.nr.: 81120
611760811203 Redding Neck Sizing Dies storlekar endast halsarna på dina flaskhalsade hylsor för att förlänga livslängden på mässingen och förbättra noggrannheten. Det är viktigt att avfyrade hylsor aldrig blandas mellan gevär, eftersom halsstorlekshylsorna inte storlekar axeln eller kroppen. Idealiska för patroner som används i repetergevär. Alla hylsor är tillverkade av de finaste legeringsstål som finns tillgängliga och maskinbearbetade på Hardinge Super-Precision-latser som kan hålla de tajtaste toleranserna i branschen. Värmebehandlade i atmosfäriskt kontrollerade ugnar och handpolerade för smidig, felfri funktion, dessa hylsor kommer att upprätthålla toleranser och hålla en livstid. Inspekterade och ultraljudsrengjorda före förpackning.Levernastid ca. 14-21 dagar.
Redding Neck Sizing Dies är designade för att endast storleksjustera halsarna på dina flaskhalsade hylsor, vilket förlänger livslängden på mässingen och förbättrar noggrannheten. Det är viktigt att använda hylsor som har avfyrats i samma gevär, eftersom dessa dies inte storleksjusterar axeln eller kroppen.
Dessa dies kommer att upprätthålla toleranser och hålla en livstid. Perfekta för den seriösa skytten som vill ha det bästa för sina hylsor.
Halkalibreringsverktyg
25-06 Remington
5/5 Rekommenderas alla behöver den. 2015-11-18
Bättre Precision finns inte på markanden, bättre finish än nån annan och med en carbide sizing button går det riktigt fort kalibrera neck utan att röra resten av hylsan. Nya Norma "flyger genom pressen".
kan bara säja köp nu! 5/5 2015-11-18
Bättre Precision finns inte på markanden, bättre finish än nån annan och med en carbide sizing button går det riktigt fort kalibrera neck utan att röra resten av hylsan.
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.