Produktinformation
- Leveransvikt: 0,036kg
- Leveranshöjd: 38mm
- Leveransbredd: 38mm
- Leveranslängd: 57mm
- UPC: 850008965199
Produktnr: 100061540
Tillv.nr.: BODY-350-WML-FD
850008965199 Modlite 18350-ljuskroppen är designad som en direkt ersättningskropp för Surefire® Scout Light M600DF vapenljus och KE2-DF-huvuden. Detta är den enda Surefire-ljushuvudet som den är kompatibel med. Den är cirka 1,25 tum kortare och ungefär 1,5 oz lättare än en M600DF-kropp med batteri. Detta möjliggör extra railsutrymme, särskilt på SBR- och pistolbyggen. Modlite 18350-ljuskroppen är kompatibel med Surefire® z68, Modlite TCC tailcaps samt Surefire UE och DS00 tail caps. Den passar också i alla eftermarknads Scout-fästen, eftersom den behåller monteringshålen och det fyrkantiga fästegränssnittet på undersidan av ljuskroppen. Denna ljuskropp accepterar endast 18350-celler. Litium CR123-celler stöds inte och om de används kan de överhettas och eventuellt explodera eller börja brinna. Modlite rekommenderar KeepPower högdränerande 18350 1200mAh-celler. Drifttiden är cirka 35-40 minuter med dessa celler. Modlite 18650-ljuskroppen är designad som en direkt ersättningskropp för Surefire® Scout Light M600DF vapenljus och KE2-DF-huvuden. Den passar också alla Modlite-ljushuvuden. Modlite 18650-ljuskroppen är kompatibel med Surefire® z68, Modlite TCC tailcaps samt Surefire UE och DS00 tail caps. Den passar också i alla eftermarknads Scout-fästen, eftersom den behåller monteringshålen och det fyrkantiga fästegränssnittet på undersidan av ljuskroppen. Modlite rekommenderar och säljer Arisaka Defense-fästen. Denna ljuskropp accepterar endast 18650-celler. Litium CR123-celler stöds inte och om de används kan de överhettas och eventuellt explodera eller börja brinna. Modlite rekommenderar KeepPower högdränerande 3500mAh-celler. Drifttiden är cirka 75-80 minuter med dessa celler. Modlite 18650-ljuskroppen är INTE kompatibel med de äldre Surefire Scout-ljushuvuden.Levernastid ca. 14-21 dagar.
Modlite 18350-kroppen är designad som en direkt ersättning för Surefire® Scout Light M600DF vapenlampor och KE2-DF huvuden. Den är den enda Surefire-ljuskroppen som den är kompatibel med.
Den är cirka 1,25 tum kortare och väger ungefär 1,5 oz mindre än en M600DF-kropp med batteri. Detta möjliggör extra railutrymme, särskilt på SBR- och pistolbyggen.
Modlite 18350 Light Body är kompatibel med Surefire® z68, Modlite TCC bakstycken samt Surefire UE och DS00 bakstycken. Den passar också i alla eftermarknads Scout-fästen, eftersom den behåller monteringshålen och det fyrkantiga fästegränssnittet på undersidan av ljuskroppen.
Denna ljuskropp accepterar endast 18350-celler. Lithium CR123-celler stöds inte och om de används kan de överhettas och eventuellt explodera eller börja brinna. Modlite rekommenderar KeepPower högdränerande 18350 1200mAh-celler. Driftstiden är cirka 35-40 minuter med dessa celler.
Modlite 18650-kroppen är designad som en direkt ersättning för Surefire® Scout Light M600DF vapenlampor och KE2-DF huvuden. Den passar också alla Modlite ljushuvuden.
Modlite 18650 Light Body är kompatibel med Surefire® z68, Modlite TCC bakstycken samt Surefire UE och DS00 bakstycken. Den passar också i alla eftermarknads Scout-fästen, eftersom den behåller monteringshålen och det fyrkantiga fästegränssnittet på undersidan av ljuskroppen. Modlite rekommenderar och säljer Arisaka Defense-fästen.
Denna ljuskropp accepterar endast 18650-celler. Lithium CR123-celler stöds inte och om de används kan de överhettas och eventuellt explodera eller börja brinna. Modlite rekommenderar KeepPower högdränerande 3500mAh-celler. Driftstiden är cirka 75-80 minuter med dessa celler.
Observera att Modlite 18650-ljuskroppen INTE är kompatibel med de äldre Surefire Scout-ljushuvuden.
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.