Produktinformation
- Färg:
Svart
- Leveransvikt: 0,054kg
- Leveranshöjd: 6mm
- Leveransbredd: 102mm
- Leveranslängd: 216mm
Svart
Produktnr: 430101821
Tillv.nr.: MI-417-DB
Rifle Magazine Insert – Double HK 417 Spiritus Systems Micro Fight Magazine Insert är en skräddarsydd lösning på ett vanligt problem. Istället för att använda dragflikar, kardborre, snap-flikar eller en hård Kydex-insats, har vi valt att använda något lite mer mångsidigt. Användningen av elastisk material är mycket tyst när du tar bort eller lägger till magasin, vilket ger dig snabb och enkel åtkomst till dina magasin samtidigt som det ger utmärkt retention. Elastisk material deformeras inte av värme över tid och även om det kommer att bli något lösare med användning, kommer det fortfarande att ge utmärkt retention av dina magasin. Magazininsatsen hålls på plats av hård loop-kardborre sydd på båda sidor. Detta gör att insatsen passar i fram- och bakfickorna på Micro Fight Chassis (MK3 och Mk4). Detta är en kritisk komponent i Micro Fight Chest Rig System. Du kan placera en insats i både fram- och bakfickan på din Micro Fight Chest Rig Mk 4 OBS: Magazininsatsen är en del av Micro Fight Chest Rig System. Denna artikel inkluderar inte Micro Fight Mk 4 Chassis, axelrem, bakrem, magasininsatser eller några andra tillbehör. Obs: Denna produkt kan visas med valfria tillbehör. Tillverkad i USALevernastid ca. 14-21 dagar.
Rifle Magazine Insert – Double HK 417 är en specialanpassad lösning för ett vanligt problem. Istället för att använda dragremmar, Velcro, snapflaps eller en hård Kydex-insats, har vi valt att använda något som är lite mer mångsidigt.
Spiritus Systems Micro Fight Magazine Insert är designad för att vara tyst när du tar bort eller lägger till magasin, vilket ger dig snabb och enkel åtkomst till dina magasin samtidigt som den erbjuder utmärkt retention. Elastisk material deformeras inte av värme över tid och, även om det kan bli något lösare vid användning, kommer det fortfarande att ge utmärkt retention av dina magasin.
Magasininsatsen hålls på plats av hård loop Velcro som är sytt på båda sidor. Detta gör att insatsen passar i både fram- och bakfickorna på Micro Fight Chassis (MK3 och Mk4). Detta är en kritisk komponent i Micro Fight Chest Rig Systemet. Du kan placera en insats i både fram- och bakfickan på din Micro Fight Chest Rig Mk 4.
OBS: Magasininsatsen är en del av Micro Fight Chest Rig Systemet. Denna artikel inkluderar inte Micro Fight Mk 4 Chassis, axelrem, ryggrem, magasininsatser eller några andra tillbehör.
Observera: Denna produkt kan visas med valfria tillbehör.
Tillverkad i USA
Svart
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.