Över 300 000 kunder - vi säger tack!

40 000+ produkter inom jakt och skytte

SINCLAIR Caseholder Driver gör det enkelt att hålla och vrida på hylsor vid nackbearbetning, rengöring och avgradning, med hög precision och snabbhet.
-12 %

SINCLAIR INTERNATIONAL CASEHOLDER DRIVER

749002109

Produktinformation

  • Leveransvikt: 0,032kg
  • Leveransbredd: 83mm
  • Leveranslängd: 146mm

Produkt detaljer

Tillverkas i USA
229 229 1 SEK
-12 %
MSRP 259 kr
229 SEK 229 kr

Priser inkl. moms, exkl. frakt

Produktnr: 749002109

Tillv.nr.: 05200

Sinclair Driver och Caseholder-systemet är utformat för att hålla och vrida ditt hylsa medan du bearbetar hylsans nacke, rengör hylsor eller avgradar hylsans mun. Caseholders och Driver är tillverkade av rostfritt stål, och drivaren har en fjärdedels hexaxel för användning i kraftskruvdragare eller låghastighets borrmaskiner. Drivaren är universell för Sinclair-systemet och fungerar med alla Caseholders. Vår universella Caseholder gör att du kan använda detta system för vilken hylsa som helst som har en Lee Auto Prime shellholder tillgänglig för den. Den universella Caseholder fungerar med samma #05-2500-drivare som våra ursprungliga caseholders, och den finns som ett kit med Drivaren och den universella caseholdern eller individuellt för dem som redan har en driver. Kom ihåg att beställa en Lee Auto Prime shellholder för din universella Caseholder om du inte redan har en. Sinclair Driver och Caseholder-systemet tillsammans med ett Sinclair Neck Turning Tool tar bort det hårda arbetet med nackbearbetning, antingen med Sinclair Power center eller en kraftskruvdragare. Att hålla nackbearbetaren i ena handen och kraftskruvdragaren i den andra eliminerar wobblen i skruvdragarens drivsystem. Detta system är ett utmärkt, kostnadseffektivt sätt att snabba upp nackbearbetningsprocessen. Fungerar också utmärkt för många andra hylsberedningsoperationer.
Lagervara Mer än 10 st. i centrallagret.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
-12 %
MSRP 259 kr
229 kr

Priser inkl. moms, exkl. frakt

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+

Levernastid ca. 14-21 dagar.

Levernastid ca. 14-21 dagar.

Inga avgifter förrän vi skickar.
Inga avgifter:
Ditt kreditkort debiteras inte när du lägger din beställning.

Inga förpliktelser:
Du har inga förpliktelser förrän varorna har skickats. Du kan när som helst avbryta din beställning före leverans – utan kostnad.

Först vid leverans:
Ditt kreditkort debiteras först när vi skickar din beställning. Inte innan.
  • Effektiv casehållning
  • Universell för alla patroner
  • Snabbare nackbearbetning
229 229 1 SEK
Beskrivning Specification Kundrecensioner Accessories

SINCLAIR INTERNATIONAL CASEHOLDER DRIVER

-12 %
MSRP 259 kr
229 SEK 229 kr

Priser inkl. moms, exkl. frakt

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
-12 %
MSRP 259 kr
229 kr

Priser inkl. moms, exkl. frakt

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+

Levernastid ca. 14-21 dagar.

Beskrivning:

Visa original (engelska)

Effektivisera ditt hylsarbete med Sinclair Driver och Caseholder System!

Sinclair Driver och Caseholder systemet är utformat för att hålla och vrida din hylsa medan du utför hylsvändning, rengör hylsans nackar eller avgradar hylsmunnen. Caseholders och Driver är maskinbearbetade av rostfritt stål, och drivaren har en en fjärdedels hexaxel för användning i kraftskruvdragare eller låghastighetsborrmaskiner.

Universell och mångsidig

Denna driver är universell för Sinclair-systemet och fungerar med alla Caseholders. Vår universella Caseholder gör att du kan använda detta system för vilken hylsa som helst som har en Lee Auto Prime shellholder tillgänglig för den. Den universella Caseholdern fungerar med samma #05-2500 drivare som våra ursprungliga caseholders, och den finns tillgänglig som ett kit med Driver och Universal Caseholder eller individuellt för dem som redan har en driver.

Kom ihåg!

Kom ihåg att beställa en Lee Auto Prime shellholder för din Universal Caseholder om du inte redan har en.

Enkel och effektiv

Sinclair Driver och Caseholder systemet tillsammans med ett Sinclair Neck Turning Tool tar bort det hårda arbetet med hylsvändning, oavsett om du använder Sinclair Power center eller en kraftskruvdragare. Att hålla hylsvändaren i ena handen och kraftskruvdragaren i den andra eliminerar svängningen i drivsystemet av skruvdragaren. Detta system är ett utmärkt, kostnadseffektivt sätt att snabba upp hylsvändningsprocessen. Det fungerar också utmärkt för många andra hylsberedningsoperationer.



Produktinformation

  • Leveransvikt: 0,032kg
  • Leveransbredd: 83mm
  • Leveranslängd: 146mm

Produkt detaljer

Tillverkas i USA

Kundrecensioner

Kundbetyg (0)

0 / 5

Visste du?

Tillverkarinformation

Ansvarig ekonomisk aktör enligt EU-förordningen

Brownells Sverige AB
Box 99
793 22 Leksand
Sverige
info@brownells.se

Oj! Något gick fel.

Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.

Tillbaka till toppen