Produktinformation
- Kaliber:
7mm(.284)
- Leveransvikt: 0,05kg
- Leveranshöjd: 19mm
- Leveransbredd: 52mm
- Leveranslängd: 147mm
- UPC: 661120775553
Produktnr: EU1001013
Tillv.nr.: 277555
661120775553 Ta ett modernt pipa lösningsmedel och spruta det på en mässingsrengöringsjag. Vätskan kommer att bli blå när den droppar från jaggen – den arbetar så snabbt att den börjar lösa upp din rengöringsjag framför dina ögon! Om du följer den konventionella visdomen "rengör tills du får en klar fläck" kan du vara i för en lång natt. Tipton®’s Ultra Jag™ har en patentansökt teknik som täcker ytan på en traditionell trycktyp jag med lösningsmedelsbeständigt material, vilket hindrar aggressiva moderna pipa lösningsmedel från att skapa falska blå fläckar som normalt indikerar kopparbeläggning. När du använder Ultra Jags får du bättre, snabbare rengöringsresultat eftersom du vet att du får blå fläckar från kopparbeläggning och inte från ytan på din jag.Restnoterat, leverans från tillverkaren försenad.
Tipton®’s Ultra Jag™ är utformad för att ge dig en effektiv och snabb rengöring av ditt vapen. Med en patentansökan på teknologin, täcker Ultra Jag™ ytan av en traditionell push-type jag med ett lösningsmedelsbeständigt material. Detta förhindrar att moderna, aggressiva rengöringsmedel skapar falska blå fläckar som normalt indikerar kopparbeläggning.
Genom att använda en modern bore solvent och applicera den på din brass cleaning jag, kommer vätskan att bli blå när den droppar av jaggen. Det fungerar så snabbt att du kan se hur det börjar lösa upp rengöringsjaggen framför dina ögon! Om du följer den traditionella visdomen att "rengöra tills du får en klar fläck" kan du vara beredd på en lång natt.
Investera i Tipton Ultra Jag™ och upplev skillnaden i din vapenrengöring!
7mm(.284)
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.