Produktinformation
- Patron:
375 H&H Magnum
- Leveransvikt: 0,204kg
- Leveranshöjd: 30mm
- Leveransbredd: 36mm
- Leveranslängd: 86mm
- UPC: 815145022080
Produktnr: 749004930
Tillv.nr.: CGA-375HH
815145022080 För beltdäckade magasin. Medan bältet ger stöd för korrekt huvudutrymme, kommer livslängden på hylsan att förkortas drastiskt om storleksändringen hålls till ett minimum vid axeln.Levernastid ca. 14-21 dagar.
ADJUSTABLE CASE GAGES, ADJUSTABLE CASE GAGE .375 H-H MAG från L.E. WILSON är den perfekta lösningen för belted mags. Dessa gage är utformade för att säkerställa korrekt headspace, vilket är avgörande för att förlänga livslängden på dina hylsor.
Med hjälp av bältet ger dessa gage stöd för rätt headspace. Det är viktigt att notera att livslängden på hylsan kan förkortas avsevärt om omformningen hålls på en minimum vid axeln. För att säkerställa bästa möjliga resultat rekommenderar vi att du använder dessa justerbara hylsgage för att optimera din ammunitionstillverkning.
Investera i L.E. WILSON justerbara hylsgage för att maximera prestandan på dina vapen och ammunition!
375 H&H Magnum
It works!! 2014-03-06
This is a great safety product. It quickly can tell you about headspace and length of cases. I have one for each of by belted magnum rifles so I don't have to adjust the device for each rifle.
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.