Produktinformation
- Thread:
1 1/4
- Leveransvikt: 0,65kg
- Leveranshöjd: 55mm
- Leveransbredd: 55mm
- Leveranslängd: 130mm
Produktnr: EU2013039
Tillv.nr.: 3374811
FL-die används för att dimensionera patronhylsan i full längd. Förutom en avtagbar expander har våra FL-dies en integrerad tändstiftsutdragningspinne. Alla använda spindlar, expander och utdragningspinne kan enkelt bytas ut vid behov, med bara lite ansträngning. Kalibrering sker när patronhylsan trycks in i die:n. Hylsans hals kalibreras inifrån när den dras ut ur die:n. Detta formar patronhylsan och uppnår en korrekt halsåtdragning. Den korrekta positionen för die:n i pressen ställs in med låsmuttern. Alla relevanta komponenter har ett artikelnummer för enkel beställning om det behövs. Du hittar ytterligare instruktioner och hjälp med att välja tillbehör och reservdelar i manualen.
Beställ artikel
Leveranstid ca 3-4 månader
TRIEBELs FL dies används för att storleksanpassa patronhylsan i full längd. Dessa dies erbjuder en kombination av funktionalitet och användarvänlighet, vilket gör dem till ett utmärkt val för både nybörjare och erfarna skyttar.
För ytterligare instruktioner och hjälp med att välja tillbehör och reservdelar, vänligen se manualen.
1 1/4
Vi stötte på ett fel när vi laddade innehållet. Vänligen uppdatera sidan för att fortsätta. Om problemet kvarstår, kontakta vår kundtjänst.